T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
YOZGAT / MERKEZ - Sarıfatma İlkokulu

Sarıfatma İlkokulu

Telefon
905354613508
Belgegeçer
709266
WEB
http://sarifatmailkokulu.meb.k12.tr
Adres
sarıfatma köyü merkez/yozgat
Vizyon
MİSYON: Kurumun içindeki ve dışındaki herkese kim olduğumuzu ve ne yapmaya çalıştığımızı anlatır. Misyon ifadesi; ne yaptığımızı, kime yaptığımızı, nasıl yaptığımızı, neden yaptığımızı belirler. Misyon; kurumun değerlerine dayanmalıdır. OKULUMUZUN MİSYONU: Milli Eğitim Temel Kanununda yer alan genel ve özel amaçlara uygun olarak; Sağlam karakterli, dürüst, kuvvetli bir vatan ve millet sevgisi olan, insani, milli ve ahlaki değerlerle donanmış, ülkesine yararlı, okuyan, inceleyen, araştıran, mili ve evrensel değerleri tanıyan benimseyen, araştırmacı, sorgulayıcı, kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi düşüncelerini savunurken başkalarının düşünce ve haklarına saygı gösteren, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek.
Misyon
VİZYON: Gelecekte olmak istenen yerin ve bu yere gidişin yol haritasıdır. Vizyon cümlesi, organizasyonun ulaşmak istediği en uç nokta ve durumu, ilerlenecek yönü gösterir. OKULUMUZUN VİZYONU: Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.
Başarılar
Öğretmen :2
Öğrenci :45
Derslik :4
Kimya Laboratuvarı :1
Yemekhane :1
Saatler
(8,40-03,50)
Isınma
kaloriferli
Bağlantı
Uydu İnternet (VSAT)
Yabancı Dil
İngilizce
Ulaşım
Öğretmenlerimizin kendilerinin kiraladığı minibüs ile yapılmaktadır. Ferdi gidiş-geliş yapılabilir.Kış şartları da düşünülmeli.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Elaktrik,su Telefon vardır.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
yozgat merkeze uzaklık 60 kmdir.Yerköy ilçeye uzaklık 55 km dir.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır